| WayhaughtK a întrebat:

Am permis de vreo 2 luni si am facut cateva sute de km cu masina si inca mai fac cateva greseli din cand in cand. Si ma frustreaza enorm. Am impresia ca sunt un sofer rau. Desi instructorul de exemplu ma tot lauda si alte persoane cu care am mai condus.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine face greseli, masina? I-ai permisul!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Am impresia ca sunt un sofer rau."
Esti incepator. Doar n-ai vrea sa fii sofer bun, dupa cateva sute de km.
Altii fac 1000km pe zi, tu vrei sa fii perfect dupa "cateva sute de km"?
Gafe poti face si la 30 de ani de permis si peste un milion de km. E vorba doar de atentie, si uneori inteligenta.
Iar cand conduci perfect (nu incurci pe nimeni), ai de invatat foarte multe din conducerea preventiva.
Multi se cred soferi pentru ca nu au cauzat accidente, dar au lovit pe altii din vina lor. Ei bine, sofer e ala care are mereu loc sa evite ceva. Cine loveste primul dezorientat care nu se asigura ok, e la fel de prost ca si ala.

| Cosmin86 a răspuns:

Inveti sa conduci dupa 1 an si 10.000 km (chiar 20.000). Cateva sute de km = apa de ploaie.

Cand am fost la munte intr-un road trip am facut 450km intr-o singura zi.

| Daniel323 a răspuns:

Greseli adevarate o sa faci atunci cand o sa ai impresia ca stii sa conduci perfect.