| nuamnume8329 a întrebat:

Buna ziua, azi am picat traseul la examenul auto si instructorul mi-a zis ca o sa coste bani sa ma reprogramez, dar eu stiam ca nu se da niciun ban pentru reprogramare. Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu te costa urmatoarea examinare, dar te costa obligatoriu cele 6 ore de soferie pe care trebuie sa le mai iei, odata ce ai picat examenul, ca asa cere legea.

Acele ore se iau tot cu instructorul cu care ai facut toate orele si chitanta platii celor 6 ore se pune la dosarul care merge la Politie, la a doua re-examinare.

in orice caz, ai timp sa faci cele 6 ore, fiindca acum ai la dispozitie 15 zile sa faci acele ore de condus, dupa care te poti reprograma la traseu din nou prin februatie sau martie, sau cand au locuri libere.

| Seby88 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă am picat și a doua oară dar am făcut odată cele 6 ore trebuie să le refac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Seby88):

Poate este bine sa iei o pauza de cateva luni si sa mai exersezi soferia, ca nu-i bine sa tot pici,.
Bineinteles, de fiecare daca cand pici, trebuie sa faci inca 6 ore, sa la platesti si sa pui chitanta la dosar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este obligatoriu ca dupa ce pici traseul sa mai faci 6 ore de condus

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Dacă ai picat traseu trebuie sa mai scoți vreo 200 300 sute de lei plus ca îți mai trebuie ore de condus minim 6 x 50 ora cât era acum 2 ani