| hp8510p a întrebat:

Am un scuter chinezesc Peugeot V-Clic cu motor de 80cc(72 reali) si am o vibratie la transmisie care apare la viteza de 40km/h in sus.Vibratia nu este continua,este intermitenta, vibreaza tot scuterul.Azi disparuse putin vibratia asta si in 500 de metri am ajuns la viteza de 80km/h...cu vibratia mai mult de 60 nu merge...De la ce ar putea fi? Am schimbat si rolele si cureaua.Vibra si cu cele vechi si cu astea noi.Ar putea sa fie roata de pe spate descentrata?

2 răspunsuri:
| zeghe88 a răspuns:

Posibil sa fie din rulmenti.

| hp8510p explică (pentru zeghe88):

Posibil...nu am mai schimbat uleiul de la transmisie de la prima revizie pe care i-am facut-o acum 3 ani dar stiu ca uleiul ala nu se degradeaza si nu am vazut scurgeri pe la buson