| FlyJack a întrebat:

Am schimbat uleiul si toate filtrele la masina Peugeot 307 SW si imi apare cheia de service tot ca inainte de a schimba uleiul si nici acul la motorina nu se ridica, am bagat motorina si ramane in acelasi loc, intepenit. Daca stiti cum se reseteaza sau ce trebuie facut va rog sa lasati raspuns aici. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca nu se ridica, fie e firul intrerupt fie senzorul nu functioneaza. Ar putea sa fie martorul aprins chiar din cauza asta. Se pare ca va trebui sa faci o vizita la un tester.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In manualul masinii zice ce tip de averie e cand apare cheia.

| Lionsgate a răspuns:

Maxim4

| Mariussss14 a răspuns:

Daca iti mai apare cheia de service dupa ce l-ai facut a uitat sa iti reseteze calculatorul daca nu il resetezi ti se opreste masina cand ajungi la 0km cu service

| FlyJack explică (pentru Mariussss14):

Am rezolvat dar multumesc oricum happy

| Mariussss14 a răspuns (pentru FlyJack):

Ce a avut?

| FlyJack explică (pentru Mariussss14):

Uitase sa o reseteze si eu nu am stiut "acel buton" pe care trebuie sa apas cand il resetez...

| FlyJack explică (pentru Mariussss14):

Si mi-a mai luat si 20 RON ca doar daca stiam angry

| Mariussss14 a răspuns (pentru FlyJack):

Nu trebuia sa ii dai nimic

| FlyJack explică (pentru Mariussss14):

Mda... Pai nu trebuia. Daca a fost asa de "bulangiu" sa-mi ia 20 RON doar pentru ca a apasat pe un buton si a invartit cheia pe jumatate... E nesimtire curata straight face Ca eu doar am gasit pe internet ce trebuie sa fac, dar nu am stiut unde este butonul laughing Damn straight face