| Jorsradu a întrebat:

Am și eu o întrebare, am un sharan si nu se încălzește furtunul care iese din termostat. Ce poate sa fie? Termostatul este nou

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ternostat blocat/montat gresit sau lichid de răcire insuficient

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu se incalzeste dupa mai putin de 10 minute de functionare, mai ales stand pe loc, e normal.
Termostatul deschide dupa o valoare apropiata de 90 de grade; deci abia cand ai 90 de grade afisate in bord, ar trebui sa inceapa sa circule antigelul din motor spre radiatorul de afara.

| anonimg a răspuns:

Să înțeleg că nu îți bagă căldură în mașină.
Verifică radiatorul de căldură (nu cel de apă). Poate că nu i se aprinde siguranța sau nu îi merge ventilatorul.
Apelează la un electrician auto.

| BlackAng3ll a răspuns:

Salut am aceeasi problema. Cum ai rezolvat?