| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Am o centrala Beretta si ca termostat un Division Gas DG 908 RF.
Problema este ca, din cand in cand, nu comunica bine cu centrala. Practic am avut momente cand centrala nu se mai oprea din functiune sau se pornea singura, ori nu pornea deloc (desi termostatul imi aparea ca incalzeste).
Stiti de unde ar fi problema, daca exista? Centrala si termostatul de la de vreo 6 luni.
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Încearcă o resincronizare întâi.
Am avut aceeași problema cu în Computherm, dar mai rar, o data la câteva săptămâni. Im final l-am inlocuit cu un Emos, mai greoi de programat, dar nu da nici un rateu. Cel mai sigur este insa unul cu fir.

Bula
| Bula a răspuns:

Monteaza un termostat electromecanic si ai scapat de asemenea probleme.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai intai si mai intai incearca sa schimbi bateriile termostatului. Daca nu merge nici asa cheama pe cel ce-ti face verificarea ei la doi ani.

| sierra1 a răspuns:

Baterie slabă sau distanță mare intre emitător și receptor sau ecranare