| Andrey550 a întrebat:

Am si eu o intrebare
Ce conditii trebuie sa indeplinesti sau ce trebuie sa ai ca sa poti conduce un scuter de 49cc?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie sa obtii permis de categoria AM si acesta se obtine de la 16 ani, dupa ce ai facut o scoala de conducere (se poate incepe la 15 ani si 9 luni) si ai reusit la proba teoretica si practica (parcurgerea unui traseu in poligon). De asemenea scuterul trebuie sa aiba ITP, sa fie inscris la primarie si tu sa ai o asigurare RCA.

| Raul2802 a răspuns:

Permis categoria A si 16 ani impliniti.

| suntserios a răspuns (pentru Raul2802):

In realitate e AM