| Victor_Kněz_1997 a întrebat:

Am o problema la un malaguti f 10 l, m-a prins odată ploaia pe drum și nu-mi mai mergeau luminile și am înțeles că e releul de încărcare pe care l-am schimbat dar acum merge doar farul dar are lumina slabă iar claxonul si semnalizările nu-mi merg si nici bateria nu da curent pe instalație si nu stiu care ar fi problema ca i-am schimbat reul de încărcare i-am pus unul nou...cine ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi si instalatia electrica. Du-l in service sau daca te pricepi verific-o singur.

| Victor_Kněz_1997 explică (pentru Salontanul):

La asta m-am gândit și eu dar dar pn să mă prindă ploaia mergea perfect...deodată nu a mai mers nimic...releul stiu sigur ca era de vină dar am probat doar cu 2 fire din instalație si lumina ii perfecta la far dar nu merg celelalte, dacă le pun pe toate 4 îmi reduce lumina la far si se încălzește releul