| Aurelian1974 a întrebat:

Am un Golf 4 benzina motor BCB, 1, 6 l, 16 V;
Cateodata nu vrea sa porneasca. Mai precis dau la automat, se invarte motorul dar nu porneste! Nu intodeauna face asa! O data la 2-3 zile asa se intampla! Mentionez ca merg zilnic cu masina;
Am schimbat 2 pompe de benzina, am schimbat clapeta de acceleratie, am schimbat canistra de vapori, am schimbat bujiile, am schimbat bateria, filtru benzina. Cateodata dau la automat si nu vrea sa porneasca indiferent cata benzina as avea in rezervor. In marea majoritate a cazurilor cand se intampla asta, masina a stat in soare. Cei de la service au pus testerul de nenumarate ori pe ea si cand pornea la sfert si cand nu voia sa porneasca NU ARATA NIMIC!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Schimba senzorul de turatie de la volanta.
El poate crea simptomul asta.