| Ciovy a întrebat:

Am skoda fabia combi 1.2 diesel 2011. Când las mașina la relantii și luminile aprinse merge motorul frumos, când opresc luminile merge motorul întrerupt ( dar turometru nu oscilează la relantii ). Ce poate fii ????

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ceva electric, clar.
Poate pe la alternator, poate vreo masa, poate mufa de la o componenta importanta (pompa de alimentare).
Trebuie folosite diagnoza si multimetrul.

| IceRope a răspuns:

Poate "fii" nevoie de o inspecție tehnică la un service autorizat. Prea multe posibile cauze.