| BuildMachine a întrebat:

Vreau sa achizitionez o Skoda Fabia II Combi din 2010-2011 si am urmatoarea intrebare in legatura cu motorizarea:
Ce parere aveti despre 1.2 sau 1.4 TDI, motorul fiind in 3 cilindri si toata lumea plangandu-se de zgomot? (si ca fiabilitate si consum, daca duce bine masina fiind break)

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

1.6 nu iti place? 1.3 este slab pentru un break.

| BuildMachine explică (pentru Începătorul988):

Prefer oricand un 1.6 de 90 sau 105CP, dar ma forteaza piata sa iau in considerare si motoarele astea mai mici. Pe scurt nu prea gasesc pe raza mea (+100km).
Sunt foarte multe motoare 1.2 si 1.4 si m-am gandit sa cer o parere, poate sunt oameni multumiti de ele.

| Începătorul988 a răspuns (pentru BuildMachine):

Nu trebuie sa fie neaparat din zona ta. Exista mijloace de transport.