| Anabitta a întrebat:

Am terminat scoala de soferi. INSA...inainte de a ma programa la ex teoric (sala), m-am casatorit. Ce trebuie sa fac? Ca vreau sa ma programez cu numele de casatorita si nu mai este acelasi ca in dosarul de la scoala. Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari si casa de piatra!
Intai schimba-ti buletinul cu noul nume, dupa casatorie si apoi te programezi la examenul auto, ca permisul sa vina, direct pe numele nou. Succes la examinare!

| mi25 a răspuns:

Schimba CI, fa copii dupa el si certificatul de casatorie si apoi depui la dosar, cu cerere de a fi schimbat numele in actele de examinare, aceste documente. Dar cel mai bine da un telefon la Directia judeteana de eliberare a permiselor de conducere.