| AndreiAndrei260111 a întrebat:

Am un Audi A6 2011, 3.0 diesel, cu soft de putere pe el, dezvolta momentan 280 Hp, vreau sa-i pun o evacuare ce suna frumos, nu tare, dar frumos, asemănătoare cu modelul S line Diesel mai nou, ce îmi recomandați? Nuca de la schimbătorul automat, vreau sa o înlocuiesc cu una de rs, dar fără sigla rs, doar forma aceea rotundă sa o aibă, unde as putea gasi? La ce putere va ajunge mașina după instalarea unei evacuări mai performante? Adica, ma refer ca va trage puțin mai bine? (Mașina e Quattro și are 56.000 km, de la o facultate din Austria, mașina de protocol pentru persoane ce mai veneau la facultatea respectiva)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta noapte i ai facut softarea aia ca ieri nu o aveai.

https://www.tpu.ro/......-0-diesel/

Mintitul asta e sport national pe TPU.

| alex495 a răspuns:

Evacuarea nu i mareste puterea. Stii tu ceva, dar daca o faci curat fara sa tai catalizator, anulat dpf si egr nu vei avea bonusul ala de 10-20 de cai si nici sunetul ala brutal smecher