| Andrei_Denis_1998 a întrebat:

Am un buget de 2500 de euro? Ce masini îmi recomandați? Ma gândesc la un Opel astra h, Ford focus, Passat b5, golf 4? Ma încadrez la vreuna?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici cateva optiuni:
https://www.autovit.ro/......me/second/

Nu uita ca, trebuie sa-ti opresti bani de service, Rar si inmatriculare!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta Ford Focus 1.6 TDCI, e cea mai buna varianta pentru bugetul asta.
Astra H e un pic mai scumpa, iar Passat b5 si Golf 4 sunt niste cazane de rasul lumii, putregaiuri mai mereu defecte, avand in vedere varsta de peste 15 ani, si media peste 500. 000km.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astra H sau mai strângi 1500 și iei un b6.

| Nimeni10 a răspuns (pentru anonim_4396):

B6-urile is foarte stricacioase, pica pompa de ulei gripeaza motorul si strica turbina, injectoare, turbo, volanta, chiuloase. etc

| nicusor222 a răspuns:

Ford pe benzina.
Sunt si frumoase.
La banii aia nu recomand diesel ca il iei terminat si te rupe la piese.
Benzina si stai fara grija.

| J33k00 a răspuns:

Iti recomand Volkswagen Passat sau Mini cooper. Nu cred ca BMW-urile merita cumparate acum... Doar daca strangi de un E90.

| Andrei_Denis_1998 explică:

Ce recomanzi? Benzina sau disel?