| anonim_4396 a întrebat:

Am un casetofon la masina Lg-LCS510IR si atunci cand conectez telefonul prin USB apare,, USB Error 1". Precizez ca am un telefon cu Android 6.0.1.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mufa USB este pentru redare muzica de pe un stick USB (de obicei de capacitate maxima de 4Gb), nicidecum pentru conectare la telefon!
Nu mai lega acolo telefonul, fiindca risti sa le arzi pe amandoi!

| Catalin_Axinia_1985 a răspuns (pentru Bula):

Am mai conectat un telefon cu Android 4.4.2 si a functionat.

| Bula a răspuns (pentru Catalin_Axinia_1985):

La mine au adus pereche arsa (telefon+redare USB), dar si doar telefon.
E riscul tau.

| anonimg a răspuns:

Eu nu am telefon cu Android, dar ma gandesc ca poate nevoie sa schimbi modul usb din setari.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Acel usb este facut doar pentru a pune stick cu muzica, nu telefon

| Catalin_Axinia_1985 a răspuns:

Functioneaza si prin cablu USB, am incercat pe un alt telefon cu Android 4.4.2 + pe Youtube sunt cateva videoclipuri in care arata ca e posibil asa ceva.