| anonim_4396 a întrebat:

Am un f10 ce se turează peste linia roșie, efectiv când o bag pe sport, in mod normal se tura pana la linia roșie dacă dădeam talpa, acum trece și schimba brusc, smucește tare, ce as putea sa fac? E o problema de la calculatorul de bord?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Da, tot ce este posibil, ținând cont că este super electronică mașina!
Undeva un senzor care are rolul de a "tăia gazul" e blocat? sau defect și dă eroare!
Poate spargeți motorul! Nu îl mai turație "la blană" până nu vedeți unde este problema!

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

Am rezolvat, se pare ca, calculatorul ce avea ca rol oprirea admisiei când ajunge la linia rosie a avut o eroare pe un senzor și s-a dat peste cap, s-a remediat ieftin.

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact cum am bănuit! Mă bucur că m-ați ascultat și ați rezolvat problema cu succes!

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

happy Îți dau funda oricum vere, dar am făcut asta înainte sa văd răspunsul tau pe TPUwinking