| barak2013 a întrebat:

Am un Ford Focus 1.6 16v din 2002 si la relanti imi merge motorul intrerupt, parca da sa se opreasca, la fel mi se intampla si cand pun frana si am si piciorul si pe ambreiaj la fel da sa se opreasca, stie cineva cum sa rezolv aceasta problema?

1 răspuns:
| 29081997 a răspuns:

Daca e pe benzina uitate la bujii. daca una nu functioneaza cum trebuie motorul nu arde bine benzina si il ineaca... daca nu e bujia uitate la filtrul de benzina se poate sa fie infundat daca nu ultima sansa ar fi filtrul de aer