| Flr_Floryan_1997 a întrebat:

Am un gilera typhon, 50 cc si de la un timp nu imi mai merge aproape de loc,nu imi trage,iam schimbat setul, este original de 75 cc si nu vrea sa traga absolut de loc.are soclu electronic,iar cand e rece trage, iar dupa ce se incalzeste nu mai trage de loc.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai gresit categoria. Posteaza intrebarea ta la Auto & Moto.

| viotedy a răspuns (pentru darrio2007):

Da asta ce-i? Categoria.ha-ha.

| darrio2007 a răspuns (pentru viotedy):

Cand am citit intrebarea era la Totul despre Tpu.Stiu ce spun. Daca ai schimbat intre timp este alta problema.

| viotedy a răspuns (pentru darrio2007):

Nu eu am pus intrebarea, asa ca n-am schimbat nimc eu.

| darrio2007 a răspuns (pentru viotedy):

Scuze! Ai dreptate.

| viotedy a răspuns:

Soc,nu soclu. Poate fi defect chiar socul.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Risti sa gripezi motoru, nu mai merge cu el! Original nu este de 75, asta-i modificat, originalele sunt de 49, 4 cc. Opreste scuterul daca vrei sa-l mai folosesti acum dupa modificare! Amestecul sarac in benzina, este cauza. De cat este carburatorul? Esti in masura sa-mi dai dimensiunea carburatorului? Pe ce treapta este cuiul din capul pistonasului din carburator? De cat este jiglorul principal? Daca demontezi camera nivel constant, gasesti in interior plutitorul si doua jiglere. Cel mai mare este jiglorul principal, pe el scrie un numar din doua cifre, poti sa mi-l spui?