| Sepe a întrebat:

Am un Golf 3 /1, 8/1994 problema ii ca in timpul mersului ocazional mi se opreste chiar si dupa ce am schimbat, pompa de benzina, tabloul de sigurante, contact electric, nu imi vine curent la pompa de benzina.

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Vezi daca lucreaza releul cum trebuie. Ca sa il testezi legi contactul 15 cu contactul 87 si asculti daca porneste pompa.

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu poti sa rezolvi defectul pe bajbaite, mergi la un service, unde sunt meseriasi calificati in domeniu care iti vor rezolva problema.

| Roby67 a răspuns:

Masoara daca este + la contactul 15 de la releu, si daca este, leaga 15 cu 87 cu o bucatica de cablu dupa care masori la pompa daca ajunge +. Daca da, dar pompa nu porneste, atunci masoara daca pompa primeste -.
Bafta.
PS nu mai schimba piese daca nu esti sigur ca sunt stricate.

| dink08 a răspuns:

SI eu am avut problema similara la un opel kadet 1, 6 D,`86...Si mie mi-a sarit gandul la pompa, ca mi sor infundat injectoarele etc... Dar se pare ca vina se datora filtrului de motorina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E piesa pas cu pas de vina

| Sepe explică:

Problema este ca am cumparat releu nou si defectul era aceeasi

| lorka80 a răspuns:

Incepand de la ideea ca sunt fata, sa iti povestesc ce patesc eu:am un golf 3, 1. 8, 1994, benzina si patesc acelasi lucru si sincer, am fost la mecanic cu ea si i-am schimbat pompa de benzina si mi-a curatat injectorul.mai nou nu mai porneste din prima si nici din a doua si nici macar din a treia poate din a douazecea. i-am luat baterie noua si mecanicul mi-a zic ca trebuie sa ii schimb injectorul cu motorasul pas cu pas cu tot. daca nici asa nu se rezolva, o sa-i spal rezervorul si o sa-i schimb conductele ca poate sunt infundate de la gunoaiele din benzina sau rezervor.si daca nici asa nu o rezolv jur ca ii dau drumul in Dimbovita.

| lorka80 a răspuns:

Incepand de la ideea ca sunt fata, sa iti povestesc ce patesc eu:am un golf 3 ,1.8,1994,benzina si patesc acelasi lucru si sincer , am fost la mecanic cu ea si i-am schimbat pompa de benzina si mi-a curatat injectorul.mai nou nu mai porneste din prima si nici din a doua si nici macar din a treia poate din a douazecea.i-am luat baterie noua si mecanicul mi-a zic ca trebuie sa ii schimb injectorul cu motorasul pas cu pas cu tot.daca nici asa nu se rezolva , o sa-i spal rezervorul si o sa-i schimb conductele ca poate sunt infundate de la gunoaiele din benzina sau rezervor.si daca nici asa nu o rezolv jur ca ii dau drumul in Dimbovita.