| Florentin_Gruia_1995 a întrebat:

Am un golf 3 1.6 aee problema e ca porneste si se opreste imediat, am schimbat fise, calculator bord, bobina de inductie, partea electrica de la contact, imobilizator care nu stiu sigur 100% ca era bun, pompa de benzina, am desfacut evacuarea, am schimbat clapeta de acceleratie, delcou, nu mai stiu ce sa ii fac, au fost 5-6 mecanici, porneste si se opreste imediat, help!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Pai daca ai schimbat partea electrica de contact ala esti, aia trebuie progranata de dealer altfel nu-ti recunoste cheia, masina da sa porneasca apoi se opreste.Bine acum nu ma pun sa explic, poate stii ce ai facut, adica sa programezi ce trebuie programat. Daca nu stii spune si iti explic, asta in cazul in care nu stii.Asa fac unele masini, am patit asa cun audi a4.