| GaryOfLivia a întrebat:

Am un Golf 4 din 2001 de ceva timp dar mi se pare că e cam greu să mișc volanul, mai ales la viteze mici.
Pentru cei ce au aceeași mașina sau cine știe, e normal? Așa e pe mașinile astea?
Adică nu e ca și cum n-ar merge servo-direcția că știu cum se simte când se întâmpla asta dar nu e nici foarte ușor, e undeva între, am citit undeva ca așa e la astea puțin mai greu

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am patit asta recent la Opel, am inlocuit uleiul si s-a imbunatatit, apoi am schimbat si curelele de accesorii, ca patinau. S-a rezolvat.
Daca nu se rezolva cu astea doua, inseamna ca ai pompa slaba, sau caseta nu lucreaza cum trebuie.
Si rulmentii amortizoarelor ar putea fi cauza, insa alea scot zgomote, de obicei.

| GaryOfLivia explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am schimbat curelele de accesorii azi si intr-adevar merge mai bine, mersi

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GaryOfLivia):

Inlocuieste si lichidul complet, daca are mai mult de 2-3 ani. In felul asta o sa mearga si mai usor, si prelungesti viata pompei.

2 răspunsuri:
| Muresan_Alexandru_1974 a răspuns:

Vezi nivelul de ulei la servo directie