| miky77 a întrebat:

Am un golf v si vreau sa omologhez anvelopele 225/50/16. Nu stiu cum pot face asta ..Trebuie sa merg la rar? Am inteles ca ar fi vorba si de o hartie de la reprezentanta... Astept raspuns daca cineva stie ce ar trebui sa fac sau daca cineva a mai facut asta. Am trecut in carte masinii: 205/55/16; 225/45/17; 225/40/18 daca ajuta cu ceva. Multumesc

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, de la reprezentanta trebuie sa ii dea o hartie care se numeste certificat de conformitate in care scrie dimensiunile acceptate de producator. Cu hartia aia te duci la RAR sa completeze in CIV.

Da producatorul nu agreaza marimile spune de tine nu prea ai alta solutie