| allexx98 a întrebat:

Am un golf4 din 2003 variant si cand este frig afara si pornesc masina imi scoate ulei de la servo directie ce este de facut? este normal? am cumparat pana acum 2 sticle de ulei... ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| NinelHell a răspuns:

Pe unde il arunca afara? Trebuie sa pui doar ulei VW TL 52146 care are culoare galbena.Cand ai inlocuit ultima oara filtrul de la pompa de servo? Pun pariu ca nici nu stiai de el.

| allexx98 explică (pentru NinelHell):

Este capacul acela verde si are un orificiu in lateral ...pe acolo imi scoate afara si de ce trebuie numai ulei de culoare galbena? al mau este de culoare rosie...sa il schimb?

| allexx98 explică (pentru NinelHell):

Folosesc ulei Castrol este de culoare rosie sa il schimb? te rog vreau sa ma ajuti sa tinem legatura!

4 răspunsuri:
| NinelHell a răspuns:

Daca il da afara inseamna ca ai filtrul infundat.Cumpara-ti filtrul de servo( costa putin), si dupa aceea mai vorbim.Merge si rosu.

| flyflaviu a răspuns:

Trebuie dusa la mecanic repede