| saidkique a întrebat:

Masina mea nu are servo-directie. Ce pot face ca sa invart volanul mai usor, in afara de sala? xD

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e niciun truc, e fizica pura. Cu cat rotile sunt mai umflate cu atat exista mai putina suprafata de contact cu asfaltul

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai umfli cauciucurile

| saidkique explică (pentru suntserios):

De trucul asta stiam. Altceva ar mai fi? big grin

| saidkique explică (pentru suntserios):

Corect.

| suntserios a răspuns (pentru saidkique):

Nu e niciun truc, e fizica pura. Cu cat rotile sunt mai umflate cu atat exista mai putina suprafata de contact cu asfaltul

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Volanul nu il invarti niciodata pe loc.

| TrăieşteClipa a răspuns:

O ridici pe cric de rotile din fata si garantez ca volanul va deveni ca un fulg.

| saidkique explică (pentru TrăieşteClipa):

Ha.Ha. Macar ai incercat.