| Saplacan_Cosmin_1973 a întrebat:

Am un mercedes E270 din 2003, motor 2. 7cm3 5 pistoane. Am o intrebare, am fost la mecanic si l-am pus pe tester insa are o problema. Masina functioneaza bine in timpul mersului sau cand este pornita dar cand o opresti apare boala. O opresti cu riscul ca acum sa nu-ti mai porneasca dar peste o ora se poate sa iti porneasca. De la ce poate fi asta? Bateria mica imi e slaba dar nu cred ca are vreo legatura, i-am dat curent si din redresor si tot nu porneste, are momente si momente, se poate sa fie ceva senzor?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi un senzor de turatie.
Pe tester ce "a dat"?

| Saplacan_Cosmin_1973 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am lasat-o la un service auto in cluj, BOCH, aveam ceva probleme cu injectoarele si aveam si problema asta dar un timp nu a mai avut treaba cu asta si acum a revenit iar