| Adyy98 a întrebat:

Am un mp3 player Sony Xplod CDX-GT25 si cand scot cheia din contact si o bag iar nu mai imi raman salvate setarile: bass VOLUM(porneste la maxim)si posturi radio.
CE SA-I FAC?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De pe mufa de alimentare, firul galben il duci direct la borna + a bateriei, si o sa-ti salveze setarile.

| Adyy98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am vrut sa fac asa, sa schimb firul galben cu firul rosu, dar un vecin mi-a zis ca s-ar putea sa faca scurt...
Este posibil sa fac scurt?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Adyy98):

Uite aici schema:
http://i105.photobucket.com/......yout-1.jpg
Cel galben se alimenteaza permanent de pe baterie, celalalt de la contact. Ambele sunt +12v, nu se intampla nimic rau daca le inversezi.