| MuchMore a întrebat:

Am un player Carguard CD 164 pus pe un Golf 4. Problema e ca nu porneste fara cheie, iar memoriile nu rămân după ce scoti cheia din contact. Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt doua fire de +, unul rosu si unul galben.
Cel galben ar trebui sa fie conectat la instalatia masinii, sa primeasca curent permanent de la baterie, iar cel rosu, sa primeasca curent doar cand e cheia in contact. Asta ca sa-ti ramana memoria.
Ca sa-ti functioneze fara cheie, ar trebui sa pui firele rosu si galben la un loc, sa primeasca curent continuu de la baterie. Asta ti-ar consuma insa bateria, nu e indicat.
Tu probabil ai firele inversate acum, sau le ai puse pe amandoua la contact.

| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa modifici alimentarea, sa ii pui alimentare permanenta, nu de la contact.

| MuchMore explică:

Cum pot face asts?

| MuchMore explică:

VrumVrum, te pot găsi pe Facebook?