| Paul260 a întrebat:

Am un opel astra din 2004 si nu mai vrea sa porneasca bateria de la masina are curent cand ii dau la cheie se aude numa un ticait si apare in bord INSP oare de la ce sa fie de la ulei ca trebuia sal schimb sa fie de la ulei sau de la ce?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai pornit-o demult pune bateria la un redresor.

| benny a răspuns:

Pune un redresor pe baterie, verifica fisele de la bujii si delocul

| RB26DETT a răspuns:

Nu stiu ce poate avea, imprumuta o baterie de la un vecin si vezi daca iti orneste, asta-i soarta am auzit ca opelurile sunt nitel cam stricacioase, dar nu cred ca-i mare lucru eu cu un volvo v40 din 97 n-am patit asolut nimic la motor de cand o am, s-ar putea sa fie de la calculator sau din sigurante vezi poate este arsa vreo una ca asa mi s-a intamplat si la o dacia solenza sa nu ii mearga ceva din cauza unor sigurante dar daca nu desfa capacul de sub volan si vezi ca nu cumva sa fie vreun fir deconectat sau rupt

| apocalipso1994 a răspuns:

Nu cred ca ulieiul are vreo treaba cu faptul ca masina nu porneste, incearca sa schimbi sau sa pui pe redresor bateria si incearca din nou...INSP apare cand pui contactul si dispare cand apar kilometrii parcursi. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Paul260 explică:

Am verificat toate si tot nu vrea sa porneasca