| KinekT a întrebat:

Am un Opel Meriva cu radi CDR2005 VDO Siemens si vreau sa fac CD-uri cu muzica.Am incercat devreo 4 ori si de fiecare daca cand bag CD-ul in masina, imi zice "error CD".
Cum pot face Cd-uri cu muzica?

5 răspunsuri:
| gir861 a răspuns:

Salut.
Trebuie să faci CD-uri audio. Folosește Nero sau altceva asemănător.

| AlynHere a răspuns:

Ori CD-playerul este stricat, ori nu le-ai făcut mp3 sau audio (depinde ce suportă CD-playerul) în Nero.

| KinekT explică (pentru AlynHere):

Am facut CD-uri audio. Puneam aproximatix 70 min de playback, facute in nero 7. Am reusit sa fac un CD care il citeste, nu stiu de ce pe restul nu le citeste.

| AlynHere a răspuns (pentru KinekT):

Încearcă CD-urile la altcineva să vezi daca chiar ele sunt de vină.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru KinekT):

Poate nu le-ai finalizat(Disc at Once).
Anumite playere nu citesc cd-urile nefinalizate