| zagancm a întrebat:

Am un passat b6 1.9 tdi cod motor BLS, am lovit baia de ulei intr-un fier și am prins masina fără ulei.
Un motor cu cod BKC ar fi mai ieftin. Stie cineva dacă s-ar potrivi sau dacă se potrivește are nevoie de soft ceva sau lucreza cu alta compresie?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca vizual e identic, regula VAG spune ca e 100% compatibil.
Codurile de motor din generatia PD sunt un fel de vrajeli, difera doar softurile si maxim anexele. Blocurile, internele si chiulasele sunt aceleasi.