| Barbuzionut a întrebat:

Salut, am un passat b6 19 se aprinde spirala martorul motor si licare pana se opreste masina, dacă a mai pățit cineva sau știe cauza, va multumesc.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi bujiile, pare că una (cel puțin) e dusă

| Frank51 a răspuns:

Spirală, hai să-i zicem martor piruetă mai bine. Deci ai probleme cu martorul piruetă și martorul motor, bun. Pot fi foarte multe cauze, cam vreo 50. De la motorină până la vreun senzor, sau poate bujiile you know.

În orice caz, martorul piruetă nu indică un defect grav, spre deosebire ca martorul motor.