| Cristian226 a întrebat:

Am un Passat B6 și am o problema cu el deoarece câteodată când apăs accelerația nu se accelerează. Se întâmplă de exemplu când am treapta 3 și o las sa scadă în viteza de 2 dar se întâmplă si asa la viteza obișnuită. Și nu se intampla întotdeauna. Cineva mi-a spus ca este posibil sa fie făcută mașina sa meargă asa dar dacă era asa se întâmpla tot timpul. În bord nu este aprins nimic iar testerul nu a arătat nicio problema. A mai pățit cineva asa ceva și cum ați rezolvat?

2 răspunsuri:
| DamianAndreescu a răspuns:

Un prieten a patit asta pe modelul 2.0 140cai. De vina era turbina, intra in lim moode si nu ai ce sa i faci, trebuie sa o schimbi. Cand iti face asa si nu mai trage, opreste te pe loc, opreste masina si da i la cheie iar, apoi pleaca cu ea mai turat. Ar trebui sa mearga bine dupa

| Cristian226 explică (pentru DamianAndreescu):

Asa am și eu 2.0 145 de cai. Îmi spuneau și prietenii ceva de lim moode da.