| andrei2548 a întrebat:

Am un piaggio bravo l-am pornit azi sta pornit vreo 3 secunde si dupa aia se opreste va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Cristian6788 a răspuns:

Da jos carburatoru sufla jigloarele si vezi dupa daca nu uita-te si la scanteie

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pot fi multe. Carburatorul infundat cel mai probabil sau bujai nu iti da scanteie. Pot fi n cauze oricum dar astea sunt cele mai frecvente!

| andrei2548 explică:

Am incercat azi sa-l pornesc azi am curatat carburatorul, am scanteie care e cauza oare sa fie de la aprindere? va rog ajutati-ma.

| KX9 a răspuns (pentru andrei2548):

Vezi sa nu fie de la platina sau condensator oricum de la partea electrica are ceva succes!