| DaniTDCI a întrebat:

Am un piaggio si,problema fiind urmatoarea: i-am schimbat recent set-ul si i-am facut doar o parte din rodat,problema este ca atunci când il pornesc cu socul tras,fara soc tras nu porneste, il las la relantiu cam 30 secunde dupa care ii scot socul si pornesc cu el, merg cam 1 metru si când il accelerez deja incepe sa moara,ca si cum nu ar avea benzina,dupa ce se incalzeste motorul trage bine,doar când e rece, ce as putea sa ii fac? de la ce a aparut aceasta "problema"?

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Socul nu se ia tot dintr-o data, se impinge treptat odata cu incalzirea motorului. In 30 de sec si pe loc nu se incalzeste destul ca sa mearga fara soc.

| DaniTDCI explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu am cum sa il dau ca nu e cablu, e manual, am sa il las mai multbla relanti