| DaniTDCI a întrebat:

Piaggio si 1 nu se alimenteaza,salutare problema e ca atunci cand dau la pedalaa sa il pornesc nu porneste,doar su socul tras,cand dau drumul la soc moare motorul, problema fiind ca nu se alimenteaza, inainte de a intampina problema cand plecam de pe loc trebuia sa il turez la maxim si sa ii dau avant..compresie are.ce as putea sa ii fac? maine ii desfac carburatorul, funda

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Desfa curata carburator, schimba filtrul de aer, regleaza carburatorul din nou corect si mai vorbim dupa.
Daca nu stii cum sa reglezi carburatorul du-te cu scuterul la cineva care se pricepe, as putea sa-ti spun eu cum se regleaza dar nu cred ca te vei descurca sa-l reglezi bine.

| DaniTDCI explică (pentru OldSoul):

Am sa incerc maine sa il curat