| Silaghi_Doru_1999 a întrebat:

Am un renault megane 1 motor 1.6 16v coupe....cand o accelerez imi intrerupe si imi moare motoru uneori am incercat sa fac calculatoru da nu ii aia problema daca ma poate ajuta cuneva?

3 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

pai si pe diagnoza nu a aparut nicio eroare? In bord nimic?
E diesel sau benzina?

| Silaghi_Doru_1999 explică (pentru Roxin):

E benzina pe diagnoza zice ca ii injectoru 3-4 si am inversat intre ele am pus 1-2 pe 3-4 si tot asa imi da mecanicu a zis ca nu ii aia problema altii zic ca de fapt aia ii pana la urmaa nu mai stiu am incercat da schimb calculatoru ceea ce mi-a zis un mecanic da nu ii aia problema voi merge luni sa schimb injectoarele poate am noroc daca nu nu stiu ce poate fi

| Roxin a răspuns (pentru Silaghi_Doru_1999):

Cu siguranța sunt injectoarele. Oricat le-ai schimba intre ele, daca sunt defecte, nu ai ce face.