| anonim_4396 a întrebat:

Am un Volkswagen Golf IV Variant 1.6 16V ( recent cumparat ), iar in acest moment am anvelope de vara 205/55 R16. Vor fi omologate de catre RAR? Urmeaza sa imi cumpar anvelope de iarna si nu stiu exact ce dimensiune ar trebui sa aiba. In brief scrie "Dackdimension back" 195/65 R15. Deci trebuie sa cumpar anvelope care sa corespunda aceastei dimensiuni?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumperi anvelope conform marimilor trecute in actele masinii

| GabrielStn a răspuns (pentru suntserios):

Masina nu are RAR-ul efectuat ( are numere rosii ), deci o sa iau asa cum scrie in brief-ul acela, adica 195/65 R15?