| Romtelecom2221211112212 a întrebat:

Am un VW Passat 2003 si nu mai imi place lumina pe care o are la faruri este cam galbena.As vrea sa ii schimb becurile.As vrea sa fie unele patrunzatoare si de culoare alb spre albastru.Ce becuri imi recomandati pana in 100 lei?

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

Intra pe un forum auto cum at fi VWforum.ro si gasesti acolo tot ce trebuie facut ca sa schimbi becurile.Fa un efort si cumpara becuri putin mai scumpe ca nu prea gasesti ceva bun la pretul asta, ori lumineaza aiurea si se ard non-stop, ori sunt foarte iritante. Daca nu faci treaba buna, orbesti restul participantilor, faci masina mai urata si ramai fara talon.Sau vor bate mai rau ca cele de dinainte.Iti recomand Philips, Osram, Nerva, Bosch etc CU LUPA, reglate in service si schimba si reflectoarele din faruri daca sunt arse.Geamul daca e matuit/zgariat trebuie polishat/schimbat. Daca respecti toti pasii vei vedea o diferenta enorma, daca vei face de treaba de mantuiala sa iasa ieftin, ii orbesti pe restul(ce tie nu iti place altuia nu ii face) si nici nu vei vedea o diferenta mare. Nu uita vwforum.ro

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti recomandam becurile originale cu care a venit masina echipata, lasa cocalareala cu alb albastru

| Romtelecom2221211112212 explică (pentru suntserios):

Consider ca nu e nicio "cocalareala" dar pur si simplu nu imi plac...am vazut si la alte masini si mi-au placut pentru ca erau mult mai clare si patrunzatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din 2003 pana acum au mai avansat ceva si becurile.
La un magazin de piese auto gasesti usor becuri Osram, Philips sau Bosch care emit 20-30 %mai multa lumina.
Sunt putin mai scumpe dar se merita.
Eu folosesc doar asa ceva si au lumina mai alba.
Sa nu cumperi chinezarii ieftine ca se ard dupa 2 saptamani.