| Marian_3527 a întrebat:

Am un golf III si iluminarea de la faruri e foarte redusa. Ce imi recomandati: sa schimb becurile sau farurile? Se pot monta faruri de golf IV pe golf III? Sau imi puteti spune care tip de becuri e mai bun: halogen sau xenon? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Salut

Te-ai uitat si la sticla de la far sa nu fie murdara? sau oglinda din interior? de obicei daac nu este prin/ inchis bine, intra praful si se reduce vizibilitatea.
Normal ca sa te asiguri 100% ca nu vei mai avea probleme, iei faruri noi! Dar daca nu dispui de bani acum, tragi o fuga pana la um electrician auto sa te lamureasca mai precis. Posibil sa fie si de la murdarie.
Daca nu e, si se vede becul calumea in interior, schimba-le.

As recomanda Xenon, acum tot au inceput pe Xenoane, dar stii ca trebuie sa modifici si in acte, nu?

Halogenele sunt mi scarboase putin, din toate. de vedere. Trebuie instalatia mai mult modificata decat la Xenoane.

Uneori Xenoanele au vizibilitatea mai buna in ceata, da nu mereu din cate am vazut eu.

Sincer nu stiu daca se potrivesc de pe golf 4 pe golf 3. cred ca da. dar cu modificari maricele.
Poti punge angel's eye daca dispui de bani.