| 5a5u5u a întrebat:

Am un VW passat din 1997 disel.
Am schimbat chiuloasa si garnitura si nu mai trage motorul, ce poate sa aiba?
Vreau raspunsuri de la persoane care cunosc mecanica. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu le-ai schimbat? Daca nu ai strans-o „regulamentar" este de inteles.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai chiuloasa de ce ai schimbat-o? Inseamna ca nici inainte nu mergea cum trebuie. Stie cineva ce avea inainte si daca era intr-adevar chiuloasa? De unde stiu eu ca nu era de vina alta piesa, ca nu era alt defect sau nu erau mai multe, ca nu ai pus o chiuloasa mai proasta decat ai avut si ai stricat-i mai rau? Nici un cunoscator de mecanica nu isi va bate capul cu problema ta. De multe ori diagnoza e greu de facut cu succes cu fierul in fata. Vrei sa ti se editeze aici o carte de mecanica? La intrebarile de mecanica recomand numai si mereu globul de cristal.

| Paul_Georgel_1990 a răspuns:

Turbina ai verificato? observ ca numai mecanici pe aici laughing)))