| McGog a întrebat:

Salutare, am dat de belea cu masina mea, un peugeout 406 1.9 Diesel (Motor simplu ), mi-a ars garnitura de chiuloasa datorita neatentiei mele, acum nu am idee cum dumnezeu sa desfac chiuloasa, motorul este aplecat cumva spre parbriz neavand spatiu sa vad daca are surupuri si in spate, oare trebuie sa dau motorul jos pentru montarea noii garniturii? A schimbat cineva? Vreau sa stiu daca pot monta garnitura fara sa dau motorul jos... Astept raspunsuri... Mersi!

Răspuns Câştigător
| SoulReaver a răspuns:

Pai daca nu ai scule si nu te pricepi de loc mai bine du-te cu ea la service. Asta e ai comis-o. Trebuie demontat capacu culbutori pe urma ajungi la "surupurile" ce tin chiuloasa. Trebuie desfacute intr-o ordine pe urma ajungi la garnitura, poate trebuie dusa la planat chiuloasa etc.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acasa e greu, aproape imposibil sa schimbi chiuloasa, chiar daca te procpi bine si ai experienta.
E nevoie de materiale si scule adecvate, inclusiv sa manevrezi motorul.
Du-l la un service, acolo au si cunostinta si dotarea necesara pentru asemenea manevre.

Răspuns utilizator avertizat