| bdany a întrebat:

Am schimbat garnitura de chiuloasa din motiv ca dădea apa afara. După ce am schimbat garnitura am pornit motorul. Totul a fost bine pana când am apăsat accelerația. Se accelerează dar nu cum trebuie. Am verificat vacuum-ul, furtunurile de la intercooler și tot nu se accelerează cum trebuie (întârzie fata de apăsarea pedalei de acceleratie, dar tot se accelerează maxim) și nu trage. Ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

De ce nu mergi la service oamenii de la service au si ei copii de crescut

| TeodorNN a răspuns:

In primul rând despre ce mașină și ce motorizare este vorba? Cel mai probabil au fost inversate 2 sau mai multe furtune de vaccum. Sau o mufa care nu este conectată.

| bdany explică (pentru TeodorNN):

E Volkswagen 1.9 TDI
Furtunasele de la vacuum îs puse perfect la locul lor iar mufele la fel

| TeodorNN a răspuns (pentru bdany):

Ai reglat injectoarele când le-ai montat?

| bdany explică (pentru TeodorNN):

Da, am reglat
Am pus set oringuri noi totul perfect și mașina nu trage
Nu imi explic ce ar putea fi