| CatalinOrzan a întrebat:

Am un Vw Polo din 1996. Am platit toate taxele si am depus actele (dosarul) pentru a-mi inscrie masina la Politia Inmatriculari. Cand sa-mi elibereze numerele a observad ca numere au fost furate in Germania (masina a fost adusa din Germania). Totul s-a dat prin Politia Interpol. Cat dureaza maxim aceasta investigatie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar trebui sa dureze maximum 10 zile dar poate dura si 20-30 zile, depinde cat de repede se misca. Numai bine!

| CatalinOrzan explică (pentru Ioandelasal):

Deja am asteptat o luna si... nimic!

| Ioandelasal a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Pot fi mai multe cauze: ofiterul care are dosarul este bolnav, in concediu, a uitat de acest dosar avand altele mai presante etc.

| CatalinOrzan explică (pentru Ioandelasal):

Si atunci... cam cat timp (aproximativ) mai trebuie sa astept?

| Ioandelasal a răspuns (pentru CatalinOrzan):

De ce trebuie sa astepti? Du-te la Politia rutiera si intreaba, ei pot sa-ti spuna mai precis.

| CatalinOrzan explică (pentru Ioandelasal):

Am fost, si acestia de unde sunt eu (Tg. Mures) zic ca dosarul a fost trimis la Bucuresti si o spus ca poate dura maxim 6 luni.

| CatalinOrzan explică (pentru CatalinOrzan):

Nu mai conteaza, am inmatriculat-o!