| Sandor12921 a întrebat:

Am voie sa conduc atv de 500cc prin padure fara permis, tin sa mentionez ca nu intru sub nici o forma pe drum public(Strada, sau strada a comunei).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie sa conduci prin padure, indiferent ca ai permis sau nu.
Poti conduce fara permis pe terenuri virane, camp, drumuri care nu sunt publice, in curte, etc, cu exceptia drumurilor publice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e drum public poti conduce si trenul fara permis... insa prin padure e cam interzis accesul cu vehicule cu motor indiferent daca ai sau nu permis