| danielrazvan a întrebat:

Am zgariat parbrizul, din greseala, neatentie, si daca zapada era mare si chiar nu mai puteam s-o dau dupa masina, am folosit lopata de plastic dar eu traiam cu impresia ca pe buza lopatei este o terminatie de cauciuc, dar nu a fost asa, si am zgariat parbrizul, de spart nu sa spart. Crede cineva, ca poate exista o posibilitate sa indrept situatia, fara al schimba?,!
Va multumesc tuturor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate slefui cu pasta abraziva cu granulatie extrafina si va dispare zgarietura.
http://parbrize.net/tag/parbriz-zgariat/

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te puteai uita pe buza lopetii(nu lopatei) inainte de a face aceasta operatiune.Sunt niste raschete speciale pentru asa ceva. Micute. Oricum cauciucul nu putea curata optim gheata de pe parbriz.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauta si tu pe net firme care "sudeaza" parbrize, au ei diverse tehnici ca sa il repare

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu exista, toate asa zisele tehnici de reparare sunt inutile si scumpe. Mergi cu el asa, doar n-o sa-l schimbi pentru o zgarietura.

| mihaitam a răspuns:

Arunci banii degeaba pe tot felul de prostii si tot nu o sa rezolvi nimic sticla zgariata iasa doar cu ciocanul din pacate happy