| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi usor sa ma angajez ca mecanic auto tinand cont ca mai am putin si termin liceul de mecanic auto si +1 an de practica la service? Bine sunt necalificat dar stiu chestiile generale.Cam care ar fi sansele? Stima

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca stii chestii generale in nici un caz in criza de acum nu o sa iti gasesti de munca, au lasat mult din pretentiile salariale cei cu experienta care stiu sa faca orice chestie de finete, daca stii idoar chestii generale nu ai nici o sansa decat sa te cuplezi cu un mecanic foarte bun si cu foarte multa experienta si sa lucrati impreuna ca freelanceri, apoi dupa cativa ani in care capeti experienta sa continui singur!

| mgtow a răspuns:

Mie mi-ai zis ca ai deja profesionala facuta in domeniu dar cea mai buna solutie la angajare e sa mergi in locuri unde se angajeaza mecanici si vorbesti cu patronul sau seful de personal. Ii zici ca nu ai experienta in domeniu dar vrei sa inveti si la inceput sa te plateasca putin apoi cand prinzi manarie te va plati mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Nostradamuss a răspuns:

Fa facultatea de mecanica ca ai si domenii in auto foarte faine.se merita si vei avea si un job mult mai bine platit.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Nostradamuss):

Da dar la ce teroare este la bac...nu sunt convins ca o sa-l treclaughing