| mgtow a întrebat:

Are rost sa merg maine pentru 3º oara sa vorbesc cu seful de la RAT BV. Regia autonoma de transport Brasov. Sau nu merita? Pleaca soferi la greu si vreau sa ii spun ca am interes sa ma angajez in domeniu si sa-mi spuna daca au sau nu nevoie un raspuns cert. Prima oara am depus CV si mi-a zis sa merg cand obtin atestatul de transport persoane am fost 2º oara si acum vreau sa merg ca sa ma lamureasca daca e ceva la angajare sau nu.

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

Nu e bine nici sa il stresezi prea tare. Sa nu se enerveze si sa iti tranteasca un raspuns in doi peri. Mai bine astepti cu atestatul, si te duci acolo cu actele pregatite. Oricum acum atestatul l-ai dat, fie ca intri fie ca nu. Asa ca mai bine sa te duci cu el.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai numai de castigat daca mergi, in schimb daca nu mergi ai de pierdut.
Cel mai bine se rezolva astfel de lucruri discutand fata in fata.

| mgtow explică (pentru Ioandelasal):

O sa fie 3º oara si vorba lui mitro sa nu zica ca sant pisalog, oare o sa zica ca am interes mare sa intru? pentru ca data trecuta am mers sa-i spun ca am obtinut atestatul si intarzie o luna sa vina - de angajare dadea din umeri cand l-am intrebat si daca as merge maine sa il intreb daca as putea sa ma angajez nu stiu ce spune. Formeaza incepatori asa e regula la ei. Prima oara zicea sa imi scot atestatul apoi sa merg sa discut despre angajare, a 2º oara zicea ca nu stie daca angajeaza dar pleaca multi soferi din cauza salariului de 1200 ron lunar.

| onasis1961 a răspuns:

Cred ca vrea si el cateva sute de euro dreptul.Asa se procedeaza de mult timp.

| FerLin a răspuns:

Inainte de a-ti dorii asa de mult acest post, incearca sa dai de un sofer macar din cei care au plecat, si afla de ce a placat. Sa nu cumva sa-ti blestemi zilele mai incolo ca te-ai angajat acolo.

| viotedy a răspuns:

Dar oare soferii pleaca de bine?

| MitroKta a răspuns:

Pai daca ai atestatul, du-te. Din moment ce vizita nu costa, nu vad de ce nu ti-ai acorda inca o sansa.

| mgtow explică (pentru MitroKta):

Ala vine pe 7 sau 15 martie macar sa-mi zica ca pot sa intru sa imi pregatesc actele pentru angajare.