| BybyBlondina a întrebat:

Are voie politia sa opreasca o masina care circule pe un drum care nu este public? (drum de tara) De ce? Fnda:*

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Desigur.Poate fi doar un control,in majoritatea cazurilor pentru a vedea daca are acte si toate cele, de altfel la mine mai opreste pentru a verifica daca conducatorul auto nu se afla in stare de ebrietate(de obicei la sarbatori se intampla asta). Poti fi oprit oricand de politie din diferite motive(nu ai centura, mergi cu viteza mare). Deci au voie.Baftawinking

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice cale de circulatie, pe care circula vehicule, cu exceptia celei ferate si celor care sunt declarate private, este drum public asa ca si drumul de tara este drum public. Oricum politia are dreptul sa opreasca pentru control, atunci cand are misiunea de a controla vehiculele, indiferent pe unde circula. Numai bine!

| GreatScott a răspuns:

Alberto112 sa ii dau ceva tatalui taulaughing)

| WhoWhoWho a răspuns:

Sigur, tata este politist si este cu tura de noapte si tura de zi... El poate opri orice trece prin fata b-), odata a oprit o masina plina cu tigari, cazul a ajuns la stiri, oricum ma abat de la subiec. Da, poate sa opreasca orice masina si nu numai big grin

| bangau91 a răspuns:

Da au voie happy Nu conteaza pe ce drum te deplasezi (comunal, forestier etc)

| SanduDogari2 a răspuns:

Da, deoarece daca ai incalcat ceva are dreptul sau are vreo ceva padazrenie la tine, dar daca nu ai incalcat nimic cam nu stiu. Dar are dreptul sa opreasca unde n-ar fi dar cu unn motiv oarecare (FUNDA?)?