| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

As putea face ceva la culoarea mașinii sa arate mai bine? Sa fie mai lucioasa?

Răspuns Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

Este o ceara care protejeaza vopseaua si ii da si luciu, dar tot nu pot schimba culoarea masinii.
Vopseaua imbatraneste si se matuieste, poti incerca sa o revopsesti daca tu crezi ca merita masina sa mai bagi atatia bani in ea, ori doar sa o lustriesti cu acea ceara speciala.
O masina veche nu poti sa o faci noua, indiferent cat ai freca la ea!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate revopsi cu vopsea de calitate mai buna, lucioasa sau se poate sufla cu un strat suplimentar de protectie, lucios.
Solutie mai ieftina este: spalarea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un polish