| VeghezNoaptea a întrebat:

As vrea sa devin sofer de tir in romania.......Care sunt primii pasi pe care trebuie sa ii fac pentru a practica aceasta meserie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Primul pas este sa te inscrii la o scoala de conducere auto pentru categoria CE, bineinteles daca ai cel putin 20 de ani si 9 luni, permisul pentru aceasta categorie se poate optine dupa 21 de ani dar scoala se poate incepe cu 3 luni inaintea acestei varste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa implinesti 21 ani si sa iti iei permis de conducere profesionist

| Roliii a răspuns:

Prima data trebuie sa ai carnetu categoria CE, si dupa aia mai bine alege alta tara (mai ales daca stii alte limbi)